Tarihin En Büyük 4 Kahramanı
4 Şubat 2018
admin
Paylaş

Ernesto Che Guevara (1929 – 1967)

 Devrimci, yazar, doktor, askeri lider olarak bilinen Che Guevara ve Fidel Castro beraber Küba devrimini gerçekleştirmiş Marksist devrimcilerdir. Günümüz dünyasında belirli kesimler tarafından ikonik bir kahraman olarak bilinir. Doğum yeri Arjantin, ölüm yeri ise Bolivya olarak bilinir.

Fidel Castro (1926 – 2016 )

 Küba’nın efsanevi devrimci lideri olarak bilinir. 13 ağustos da mayari’de dünyaya geldi. Dönemin ekonomik durumuna göre iyi sayılabilecek bir ailenin çocuğuydu. Sahip oldukları şeker kamışı tarlası ile geçimlerini sürdürdüler. Üniversite eğitimi sırasında hukuk alanı ilgisini çekti. Küba’daki mevcut bulunan rejime karşı gelen bir çok gruba dahil oldu.

Mustafa Kemal Atatürk (1881-1938)

Türkiye Cumhuriyetinin kurusu ve ilk cumhurbaşkanı olarak bilinir. Atatürk 1881 yılında Selanik’te kocakasım mahallesi, Islahhanede üç katlı pembe bir evde doğdu. Babası Ali Rıza Efendi, annesi Zübeyde’dir. İlk başta mahalle mektebi, şemsi efendi okulu, Selanik askeri rüştiyesi, harp okulu ve harp akademisini bitirdi. Askeri rüştiyede okurken matematik öğretmeni ona kemal adını verdi. Osmanlı devleti 1.Dünya savaşından yenik ayrılınca Mondros Ateşkes Antlaşmasına imza atıldı. Bu antlaşma bozularak Mustafa Kemal Atatürk 19 Mayıs 1919 ‘da Samsun’a çıkarak milli mücadeleyi başlatan isim oldu.

Adolf Hitler (1889 – 1945)

Siyasi politikaları yüzünden 10 milyonlarca insanın ölümüne sebep olan ikinci dünya savaşını başlatan hitler, politik ve liderlik yetenekleri göz önünde bulunduğu zaman tarihte öne çıkan bir kişi olarak bilinir. Birinci dünya savaşında 46 ay cephede kalan tek bir kurşun bile yemeyen hitler. 1945 ‘de kendi kafasına sıktığı kurşun ile hayatına son verdi.