Sıcak Çikolata Nasıl Yapılır?
2 Şubat 2018
admin
Paylaş

SICAK ÇİKOLATA NASIL YAPILIR?

Madem havalar soğudu ve kış geldiyse. Pencerenizden kar yağışını izlerken keyifle yudumlayacağınız harika bir sıcak içecek olan sıcak çikolata tarifine geçelim.

Sıcak Kakao ve Sıcak Çikolatanın Farkı Nedir?

Sıcak kakao ve sıcak çikolata için, sütle yapılan ve çikolata ile hazırlanıp içilen sıcak içeceklerdir, kış ayların vazgeçilmezidir. Bu nedenle bu ikisinin belirgin biçimde farkı nedir? Cevap farklı değil, çikolata! Çikolata ve birazcık kakao tozu ile sıcak çikolata yapılmalıdır; kakao ise sadece kakao tozundan yapılır. Bu tarif de çikolata ve kakao tozuyla hazırlayıp servis yapıcaz.

Sıcak Çikolata İçin En İyi Çikolata Hangisidir?

Biz sıcak çikolata tarifi için bitter çikolata öneriyoruz. Çikolata oranı yüzde 55 veya daha fazla olanları tercih etmenizi öneriyoruz.

Sıcak Çikolata İçin En İyi Süt

Sıcak çikolata daha yoğun ve daha bol olmalı, bu yüzünden bazı tariflerde süt yerine direkt krema kullananlar da var. Tabi seçim yine sizin.

Sıcak Çikolata Malzemeleri

 (5 kişilik) bir malzeme

Bitter çikolata
3 çorba kaşığı kakao tozu
4 yemek kaşığı kahverengi şeker
5 su bardağı tam yağlı süt
Servis için krem şanti 

Sıcak Çikolata Nasıl Yapılır?

Çikolata, kakao tozu ve şekeri birlikte küçük bir tencerede çırpın ve parçalayın. Süt ekleyip ve tencerenin altına orta derecede ateşte açın. 6dakika boyunca karıştırmaya devam edin. Kıvam alana kadar beklemede kalın.

Servis yapın: İsterseniz üzerine krem şanti sıkıp servis edebilirsiniz şimdiden afiyet olsun.