Game of Thrones (Taht Oyunları) Nedir?
11 Şubat 2018
admin
Paylaş

Game of Thrones (Taht Oyunları)

Beş Sezon yani 5 yıldır devamlılığını ve popülerliğini sürdüren, her bölümü on bölümle biten vazgeçilmez kelimelerle anlatılmayacak dizilerden bir tanesidir. Her bölümün kendine has kurgu fantastiği ve gizemiyle büyüleyici etkisini unutturmayan dizilerden bir tanesidir.

Türü;

-Fantastik

-Dram

-Tarih

George R. R. Martin’in fantezi romanı olan Buz ve ateş kitaplarından uyarlanan bir dizidir.

Çekim Yerleri;

-Kuzey İrlanda

-İzlanda

-Fas

-Malta

-Hırvatistan

Dizi dünya genelinde birçok kanalda yayınlanmaktadır, izleyici sayısı genel olarak 19 milyonun üzerin de seyirciye ulaşmış durumdadır. Dizi 5 sezondur devam etmekteyken sezon finaline girdi, 6. Sezonu hastaları ben dâhil sabırsızlıkla bekliyoruz.

Dizinin Konusu;

Dizi adeta krallıklardan ibaret diyen seyirciler var fakat hiç te sandıkları gibi değildir. Yedi krallığa hitap eden film, ejderhaların yok oluşu takribi olarak 100 yılı geçmiş, Westeros denilen bir şehir veya dünya, yazların kısa kışların uzun olduğu bir coğrafyayı kapsamaktadır. Bu krallıkta bölgeler arası bölge liderine yemin edilerek uzun süreli sadık kalan aileler bulunmaktadır. Aile başları bizim deyişimizle evin direği Lordlar vardır. Stark aileleri en köklü ve bağı kopmaz olan bir ailedir, Kıştepesi denilen tepe de yaşamlarını sürdürmektedirler Starklar. Gece nöbetçileri vardır, kaleyi korumak için sürekli nöbet bekleyen bunlarda tutuklu mahkûmlardır. Dizi anlatılmaz izlenir cinsten bir dizi olduğu için biz fazla söze gerek yok deyip sizi diziyi izlemeniz için ısrar ediyoruz, iyi seyirler.

6.Sezonu Merak Edenler İçin Fragmanını Buraya bırakıyoruz.