Evde Ruj Nasıl Yapılır?
9 Şubat 2018
admin
Paylaş

Cilt bakım ürünlerinin yanı sıra, dudak için en büyük makyaj ürünü olan ruj vazgeçilmezler arasında yerini almaktadır. Ruj diğer makyaj ürünlerinden ayrı bir doğallık kattığı için olmazsa olmazıdır diyebiliriz. Süreceğiniz ruj renginin yüzünüzde ki yani ten rengi ile zıt olmamakla birlikte uyuşması da çok çok önemlidir. Çoğu hanımların başına gelen durumlardan bir tanesi de evde yığınla ruj olduğu ve istediği beğendiği tonu bulamaması sorun yaratabiliyor, bir yere hazırlandıkları vakit aynanın karşısında hem zaman kaybı yaşıyorlar hem de istediği renk tonunu bulamadıkları için üzgün bir şekilde davetli veya misafir olduğu yerlere gitmektedirler. Şimdi sizlere kendi tonunuzu nasıl yapacağınızı detaylandıracağız.

Ton Yapımı

Ton yapımında ihtiyacınız olan malzemeler;

Ruj (istediğiniz tona yakın olan bir renk)

Fondöten (memnun kaldığınız bir fondöten)

Yapımı ise;

Eliniz de bulunan rujdan bir çay kaşığı civarın da alıp elinize sürüp, üstüne bir miktar fondöten döküp herhangi bir fırça veya ruj fırçası ile iyice harmanlayıp karıştırınız. Tam rengini aldığı zaman sürülmeye hazır gelmiştir.

Not: Eğer ki daha çok açık bir ton istiyorsanız ruju azaltıp fondöteni daha çok karıştırırsanız açık ton elde edersiniz. Koyu bir ton elde etmek istiyorsanız ise, rengi kapalı koyu fondöten kullanınız.