Ekşi sözlük yazarı nasıl olunur?
4 Şubat 2018
admin
Paylaş

Türkiye’de en çok tıklanan internet sitelerinden birisi. Birçok kişinin güncel konular hakkındaki tartışmalarını takip etmek, gerekse merak ettiği bir konuda fikir sahibi olmak için ziyaret ettiği popüler sitelerden birisi. Bu sitede yazar olmak birçok kişinin merak konusu özellikle bu sitede gezen ziyaretçiler için, konun merak sebebi ise ekşi sözlükte yazar olabilmek için, diğer benzeri sitelerden farklı uygulamaların olmasıdır. Öncelik olarak www.eksisozluk.com adresine gidilir. Sayfanın en üst kısmında bulunan kullanıcı girişine tıklayarak. Karşımıza okur olmadan önce başlıklı bir konu çıkacak ve bize bazı uyarılarda bulunacak. Daha sonra karşımıza kayıt formu çıkacaktır. Bu formu doldurup yola devam edelim.

E-mailinize gönderilen şifreyi takip ederek kullanıcı girişi kısmına kullanarak e-mail adresinizi ve şifrenizi girerek üye olmayı başladınız yani okur olmayı başardınız. Bu noktada dikkat edilmesi gereken okur olmak yazar olmak anlamına gelmiyor.

Fakat kendinize özel bir şifre oluşturmadıysanız 7 gün içinde giriş yapamazsınız hesabınıza, silinmiş olur hesabınız.

Yazar olmak için öncellikle istediğiniz 10 entry tamamlamanız gerekir. Entry kastedilen her hangi bir konuda belirttiğiniz fikrinizdir. Ama ilk ay hiç entry girmediniz hesabınız silinir. Bu 10 entry doldurdunuz artık yapmanız gereken beklemek. Onay beklemek ve çaylak statüsüne çıkmak için burada sıranın ilerlemesi yazarlık için kesinlik değildir olamazda. Fırsat buldukça ekşisözlük’e üyeliğinizle girip zaman geçirmeniz ve belli bir süre beklemeniz.