Bitcoin nedir, nasıl alınır, Bitcoin madenciliği nasıl yapılır?
21 Aralık 2017
admin
Paylaş

Bitcoin nedir, nasıl alınır, Bitcoin madenciliği nasıl yapılır?

Özellikle son aylarda herkesin ilgisini çekmeyi başaran rekorlar ile adını duyuran Bitcoin tartışmasız kripto para piyasasının en çok yatırım alanı . Peki Son günlerde pek çok kullanıcının yer aldığı bu dijital yatırım alanında dikkat etmemiz gerekenler nelerdir ? Bitcoin nedir, nasıl alınır ?Bitcoin madenciliği nedir, nasıl yapılır? Bitcoin işlemleri güvenli bir şekilde nasıl yapılır? İşte kripto para alım satımı için bilmemiz gerekenler.

3 ocak 2009’da kullanıma giren Bitcoin özellikle son dönemlerde ki çıkışı ile pek çok kişinin ilgi odağı oldu ?

BİTCOİN NEDİR?

Bitcoin (sembolü: ฿, kısaltma: BTC) herhangi bir merkez bankası, resmi kuruluş, vs. ile bağı olmayan dijital bir para birimidir.

BİTCOİN NASIL ALINIR?

Bitcoin alım satımı hizmeti veren bir çok Yerli ve yabancı platform bulunmakta. Bu platformlar kullanıcılara hesaptan havaleden kredi kartından transfere kadar pek çok opsiyon sunmaktadır .

BİTCOİN SATIN ALIRKEN NELERE DİKKAT EDİLMELİ?

Öncelikle Bitcoin yatırımı yapacağınız platform ile ilgili ayrıntılı araştırma yapın. İnternette bu platformlar ile ilgili pek çok öneri ve yorumla karşılaşacaksınız.

Bu platformların Bitcoin alım ve satım işlemleri karşılığı sizden tahsil edeceği ücretleri de ayrıntılı incelemenizde fayda var. Tabi bu oran oldukça değişken bir yapıda.

BİTCOİN İŞLEMLERİNDE NASIL KORUMA SAĞLANIR?

Yatırım yapacağınız platformu seçip, kayıt olduktan sonra kesinlikle 2FA özelliğini devreye sokun. Çift aşamalı çalışan güvenlik örneği hesabınızın hack’lenip paranızın çalınma riskini en aza indirmek için kesinlike yapmanız gereken bir işlemdir.

2FA için ya SMS desteği ya da Google’ınuygulaması Authenticator’ı kullananın . Google’ın size sunduğu uygulaması her siteye girişinizde size özel ikinci bir parola oluşturduğu için hesabınız daha güvenli hale geliyor.

Google’ın size sunduğu uygulama hem App Store’da hem de Google Play’de ücretsiz olarak indirebilirsiniz

BiTCOİN MADENCİLİĞİ NASIL YAPILIR?

Para oluşturma işlemine madencilik (mining) adı verilmektedir . Madencilik, hesaplama yetkisini ve gücünü kullanarak matematiksel problemleri çözmenin genel adıdır.

Bu işlemleri halletmek için, size sunulan bitcoin yazılımını indirerek donanımları (ekran kartları) üzerindeki yoğun işlemci gücü gerektiren problemleri gerçekleştiren bitcoin ağında ki problemlere “madenci” adı verilir

Bitcoin mining’i sizin kuracağınız bir sistem ile yapabilirsiniz. Ancak son dönemde oldukça popüler hale gelen bir başka Bitcoin madenciği yöntemi ise hali hazırda bulunan inanılmaz derecede büyük yatırımlar yapan platformlara yatırım yaparak kardan pay almak.